Debriefing

Lékaři bez hranic —Petra Procházková a Jan Trachta

27. 1.
od 19.00

„,Termiti! ‘ Hmmm, koukám uznale na ,vlaštovčí hnízdo‘ na zdi a čekám na další vysvětlení. ,Oni nám tady žerou hliněné zdi a nejde s tím nic dělat, tak je necháváme být, nikomu to moc nevadí.‘ To je pravda, to bude to nejmenší, termiti mi do operovaní kecat nebudou. A jestli to na nás celé spadne, přestaneme se tu alespoň všichni trápit,“ píše ve své knize geniální vypravěč a chirurg Jan Trachta.

Přijďte si na další Debriefing poslechnout jeho upřímné a syrové vyprávění o našich misích. Bez přikrášlování. Na zákulisí naší práce a jeho zážitky se ho zeptá Petra Procházková, novinářka z Deníku N. Ptát se můžete i vy.

Jan Trachta zasahoval v prvních dnech po ničivém zemětřesní na Haiti, operoval uprostřed násilných konfliktů v Sýrii, Jemenu nebo D. R. Kongo. Před měsícem se vrátil z Libérie, z unikátního projektu, kde se věnoval urologii. Teď už zase pomáhá svým dětským pacientům na Klinice dětské chirurgie v Motole.

Cyklus se jmenuje „Debriefing“. Každý náš spolupracovník totiž absolvuje před odjezdem na misi řadu briefingů, kdy se dozvídá o tom, co ho / ji na misi čeká. Po návratu je čekají debriefingy, kdy popisují, co dělali, co potřebují naši pacienti, v čem se dá zlepšit naše práce, zda chtějí na další misi.

vstupenky: https://goout.net/cs/jine-akce/debriefing-petra-prochazkova-a-jan-trach…