Koncert

Theon Cross, Post Noisy Pots | Mladí ladí jazz 2022

20. 5.
od 19.00

Tubista Londýnských Sons of Kemet míří se svou novou kapelou do Prahy a jako support si bere Post Noisy Pots.

Theon Cross
Je jedním z těch hudebníků, jejichž vize změnila pohled na jejich nástroj. Jeho jedinečný přístup k hraní zásadním způsobem rozšířil zvukové možnosti nástroje a vrátil tak tubu na výsluní jakožto zásadní součást současného jazzového světa. Theon zkrátka ukazuje, že nejen basa a bicí mohou být základem groovu.
Od roku 2013 je Theon hlavním členem MOBO Awards oceněných Sons of Kemet, se kterými nahrával a koncertoval po celém světě. Pravidelně hraje s Nubyou Garcia, Moses Boyd Exodus, Ezra Collective a mnoha dalšími. Kromě jazzových muzikantů spolupracoval s grimovou hvězdou Stormzym a dalšími hudebními osobnostmi napříč žánry včetně Kano, Pharaoh Monch a Emeli Sandé. Jeho uznávané LP z roku 2019, Fyah, se dostalo na první místo v britském jazzovém žebříčku a tím Theonova cesta rozhodně nekončí. Svůj nespoutaný energický jazz divákům ukáže už 20. 5. v Kasárnách Karlín.
Facebook ➜ https://www.facebook.com/theoncrossmusic
Spotify ➜ https://cutt.ly/oGqZsh4
Instagram ➜ https://www.instagram.com/theon_cross/

Post Noisy Pots
Post Noisy Pots je nový hudební projekt, v němž se členové eletronického tanečního dua Noisy Pots –⁠ Michal Šupák a Jakub Tengler, spojili s multiinstrumentalistou Antonínem Dlapou a vydali se do do trochu jiných žánrových vod. Unikátní zvuk Noisy Pots vzniká spojením kýblů, hrnců a dalších „nástrojů“ z kuchyně či garáže v kombinaci s živě hranou elektronikou. Jeho „post“ verze je obohacena o prvky jazzu, afroamerické hudby a klasiky. Výsledkem je tak originální mix elektroniky, loopů a tanečních beatů s instrumentální virtuozitou a velkou úlohou improvizace, která je všem členům velmi blízká.

Lístky ➜ www.goout.net/cs/theon-cross+support-post-noisy-pots/szydtgt/
www.mladiladijazz.cz
www.instagram.com/mladiladijazz