Free Cinema uvádí: přednáška David Čeněk – Fenomén nových vln

27. 3.
15.30

David Čeněk: Fenomén nových vln | přednáška – Free Cinema: Jak vidět film – 90 min. – přihláška na www.freecinema.cz

Od 6. února započne druhé pololetí našich celoročních kurzů. Jsou určeny pro začínající filmaře, pro zapálené cinefily, ale i pro širokou veřejnost. Každé úterý se můžete těšit na informace z oblasti filmové teorie i praxe přímo od profesionálních
filmařů a pedagogů. Závěrem některé z vás čeká realizace vlastních filmových námětů, další si pak vyzkouší zvučení, svícení, nebo filmovou kameru.
6. února proběhne úvodní přednáška kurzu Jak stvořit film? na FAMU,13. února. pak úvodní přednáška Jak vidět film? v Kasárnách Karlín.
Hlásit se nemusí pouze absolventi prvního pololetí. I ti, kdo se na podzim nezúčastnili to můžou teď rozjet. 

JAK VIDĚT FILM?
studenti 500,- / pracující 1000,-
Kasárna Karlín
V přednáškovém cyklu Jak vidět film? jsou probírány kapitoly z dějin filmu. Každých 14 dní v úterý (v týdnu, kdy neprobíhá praktický kurz) se v Kasárnách Karlín posluchači setkávají jak s analýzou, tak významnými momenty nejen československé kinematografie. Kurz je vhodný pro všechny zájemce o filmovou tvorbu a filmová studia.
Více info

JAK STVOŘIT FILM?
studenti 1500,- / pracující 3000,-
FAMU 
(úvodní přednáška proběhne také v Kasárnách Karlín)
Kurz Jak stvořit film? je určen především studentům středních a vysokých škol se zájmem o filmovou tvorbu. Letošní ročník kurzu se zaměřením na hraný film. Zkrátka však nepřijdou ani zájemci o dokumentární a experimentální film, pro které budou v případě dostatečného zájmu otevřeny speciální workshopy. Zaměření kurzu na hraný film přichází z toho důvodu, že by výsledkem letošních dílen měl být povídkový film, složený ze studenty vytvořených kraťasů, kterému Free Cinema pomůže do širší distribuce.
Více info 

Registrace