Přednáška

Jak pečovat o dětské duševní zdraví

16. 5.
od 18:00

Přednášku pro vás připravila nezisková organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů.

Chcete umět podpořit dítě, když se necítí psychicky dobře? A jak to vlastně poznáte? Pojďte se s námi naučit, co pro něj můžete udělat a jak těmto obtížím předcházet. Alespoň 20 % dětí ve věku od 13 do 18 let zažije nějakou formu psychických problémů. Včasné zachycení signálů a vyhledání pomoci přitom výrazně snižuje riziko jejich rozvoje.

Ať už jste rodič, vyučující, vedoucí kroužku, nebo máte starost o dítě ve svém okolí, hodí se vědět, jak v takové situaci citlivě zareagovat a navázat s dítětem kontakt. Na přednášce probereme základy pomoci a svépomoci při úzkostech a sestavíte si například i osobní krizový plán.

Podíváme se také na to, jaké u nás fungují služby v oblasti podpory dětského duševního zdraví, i kam se můžete obracet jako dospělí, kteří mají obavy o dítě. Nezapomínáme ani na sebepéči: probereme spolu konkrétní tipy, jak při pomoci dětem nevypustit duši.

Na přednášce se zaměřujeme především na pomoc dětem školního věku a dospívajícím. Nenabízíme prostor k řešení konkrétních potíží zúčastněných a ke krizové intervenci. Témata se netýkají podpory dětí se specifickými poruchami učení, PAS či ADHD, ani práce s kolektivem žáků.

‼️ Kapacita je omezena na 40 účastníků z důvodu zodpovídání dotazů a aktivního zapojení.
Vstupenky: https://bit.ly/3x4PAXb