Tanec

Swingová tančírna se Swingbusters a Sunny Swing

22. 5.
od 18.30

Venkovní otevřená tančírna s ukázkovou lekcí swingového tance zdarma je pro všechny, kteří chtějí zažít kouzlo horkých harlemských nocí 40. let.

Tančírnu pořádá taneční škola Swing Busters, která poskytuje pravidelné lekce už od roku 2011. “Swing je pro nás radost, volnost, zábava a tohle všechno chceme předávat dál. Každý hledá v tanci něco jiného. Pro někoho je to návrat ke stylu 20. let, pro někoho zábava a odreagování po práci, pro někoho možnost rozvíjet svou kreativitu za zvuků stylové hudby. Nebo také možnost poznat nové lidi a získat partu přátel. Tohle všechno s námi můžete zažít!”

K tanci zahraje kapela Adéla Zejfartová a Sunny Swing. Zpěvačka a herečka Adéla Zejfartová se věnuje jazzu a swingu již od svých studií na Pražské konzervatoři. Její láska k této slunečné hudbě, jak ji sama nazývá, ji dovedla až do Originálního Pražského Synkopického Orchestru, kde potkala kolegy se stejnou zálibou a s nimi založila roku 2012 Sunny Swing Trio a Quintet.

Během koncertování na swingových akcích také podlehla kouzlu swingového tance a začala navštěvovat kurzy a spolupracovat s profesionálními tanečníky, kteří její koncerty často obohacují o taneční vystoupení a lekce tance. Roku 2017 si splnila sen a založila větší kapelu Sunny Swing Orchestra. S ní hraje nejčastěji právě na tanečních večírcích swingových komunit.