Literatura

PŘESUNUTO/Křest knižní novinky Nasraná Máma

18. 9.
od 14:00

AKCE JE PŘESUNUTA DO VNITROBLOKU

--

V neděli 18. září proběhne v Praze v Kasárnách Karlín křest knihy Nasraná Máma - Nekorektní průvodce prvním rokem mateřství.

O PROJEKTU NASRANÁ MÁMA:
Blog se svérázným názvem Nasraná Máma vznikl počátkem roku 2019 s úmyslem sdružit pár desítek, možná stovek maminek, které se nebojí veřejně přiznat, že mateřství není zdaleka taková idyla, jak se na sociálních sítích prezentuje. Během půl roku se z obyčejného blogu stal projekt, který na sebe nabalil více než deset tisíc lidí a vytvořil silnou komunitu. Komunitu tvořenou převážně ženami, které vládnou nekorektním humorem a nebojí se ho použít. Řada z nich zde našla azyl, pochopení a úlevu. Pro mnohé představuje Nasraná Máma oázu, kde je možné bez příkras vyřknout své útrapy a zároveň se nevystavovat lynči. V éře trendu nekonečných "positive vibes" a instagramových klišé poskytuje Nasraná Máma zkrátka kontrastní alternativu pro ženy, jimž už jednoduše tečou nervy a cítí se v tom mnohdy samy. Protože vzájemné sdílení je živou vodou, která pomáhá. Aktuálně má komunita na Instagramu přes 50 tisíc příznivců, v březnu 2021 vyšla autorce její knižní prvotina, těší z titulu Mamablog roku 2021 a 2022 a v září 2022 pouští do světa druhý knižní počin “Nasraná Máma - nekorektní průvodce prvním rokem mateřství”.

O AUTORCE (Z jejích knih)
Jízlivý pisálek, cynik, zhýralý marnotratník a věčný kverulant, nevděčník, násos, rouhač, potulný lovec ostudných zážitků, bojovník za práva matek „nematek“, zakladatel hnutí odloučení mozku od placenty, influencer pro chudé, zbloudilá právnička, držka z učitelské rodiny, nezvladatelná dcera, padlá matka, propagátorka rebélie, podněcovatelka nepokojů, lenivá existence bez špetky ambicí, nic neumí, tak píše, ambasadorka ničeho, anti-bohyně, drbna, pošuk a vůbec obskurní existence.

A teď k jádru pudla. Co vzkazuje autorka?
"Už roky mi průběžně píšete, ať udělám nějakej sraz "nasraných matek". Což pro mě bylo dlouho dost neuchopitelný. Nicméně jsem se pro křest rozhodla zvolit rozlehlý prostor se spoustou zákoutí, kam se zašít. S dětma či bez dětí. A kdo mě máte u p**ele, ani nestojíte o žádnej soubor mejch slintů, chci jen říct - vůbec to nevadí. V Kasárnách je fakt pohoda, a pokud tam třeba narazíte na kohokoliv, s kým frčíte na stejný vlně, bože, JUPÍ!

A teď to nejdůležitější. Za kmotry a kmotřenky knihy jsem se jala zvolit lidi, kterých si za jejich působení na internetu nesmírně vážím a je mi ctí, že mi na to všichni kývli. Neohrožená Bára @mojeporodniasistentka, ranhojička duší, a to nejen těch dětských, Vlaďka @jak.vychovavat.kluky.a.holky a nakonec fenomenální @dvatatove, bez kterých by možná nic z toho, co se mi teď děje, nebylo.. Což málokdo ví. Ale o tom jindy. A to není všechno - moderování se ujme.. FAMFÁRY - ten největší ďábel @ivana_fancy!"

NEDĚLE 18. 9. 2022
START: 14:00
VSTUP ZDARMA