Koncert

Their Methlab (GR), Bipolar Architecture (D), Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip (CZ)

24. 11.
od 19.00

Their Methlab konečne po tříleté covidové pauze zpátky v ČR!
Tato řecká post-rocková instrumentální senzace očarovala české posluchače již v roce 2019 a od té doby se tato neúnavná trojice snaží dostat zpět. Bohužel dva pokusy o uspořádání tour narušila pandemie covidu, ale letos na podzim se fanoušci konečně dočkají a to navíc ve skvělém prostoru Kasáren Karlín.

Their Methlab do první ligy řeckého psychedelického parthenonu pronikli nahrávkou The Last Second a od té doby jsou jednou z nejúspěšnějších řeckých skupin tohoto žánru - o tom vypovídá i to, že si dokázali zahrát po boku mnoha ikonických skupin moderního psychedelického rocku, které jako je například Jakob (NZ), Toundra (ES), Elder (USA) nebo Samsara Blues Experiment (DE). Do Prahy přijedou v rámci svého podzimního turné se svým posledním EP Tsunami.

Bipolar Architecture (D)
Jednou ze skupin, která doplní Their Methlab na jejich pražské zastávce jsou němečtí Bipolar Architecture. Na jejich posledním albu Depressionland se možno slyšet vlivy post-metalu, post-rocku, ale i tvrdších odnoží emo hardcore punku. Rozhodně nezapřou své death metalové kořeny.

Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip
Toto maskované těleso není potřeba českým posluchačům dlouho představovat. Z původní čtveřice hudebníků se v posledních letech stal spíše kolektiv, kdy posluchači nikdy neví, kolik maskovaných přízraků se objeví na podiu. Na pražském koncertě zazní provedení jejich poslední desky Selenopolis, které se vyznačuje zejména odklonem od zkreslených kytar k psychedelickému dark folku a konceptem cesty ke ztracenému městu.