Festival

Alternativa

11. — 12. 11.
od

Alternativa 2022
—vstupenky na páteční program v Kasárnách: https://bit.ly/KK_alternativa_patek
—vstupenky na sobotní program v Kasárnách: https://bit.ly/KK_alternativa

Jména současné alternativní scény, experimentální hudba východní Evropy, folk i čtyři unikátní projekty. To představí ve čtyřech večerech na podzim v Praze festival hutné hudby. Dva večery festivalu Alternativa se odehrají také v Kasárnách Karlín, a to v pátek 11. a sobotu 12. listopadu.

V pátek 11. listopadu v Kasárnách Karlín vystoupí umělci jako Junior Brother, Burd Ellen, Hawthonn a Makak akustikus, v sobotu 12. listopadu pak Barbora Tomášková, Rodjenice, alfa00 a dašlí.

Podrobný program k dohledání na: https://www.alternativa-festival.cz/program

Co je Alternativa?
Festival Alternativa je každoroční přehlídka odvážné, invenční a hutné hudby. S jednou z nejdelších tradicí ze srovnatelných pražských událostí se už od raných 90. let snaží festival tvořit alternativu unifikovaným soupiskám komerčních festivalů a nacházet dosud neprobádané linky mezi zahraničními a lokálními umělci. Od původního dramaturgického záměru přivážet přední zástupce experimentální, freejazzové a improvizační scény se Alternativa posunula k podniku, kde vedle sebe působí umělci se statusem legendy či kultu vedle teprve rozkvétajících talentů světové i lokální scény. Alternativa je především o touze hledat nové úhly pohledu v kontextu hudby, která se nebojí vystupovat ze zaběhnutých škatulek.

“Alternativa není akcí za každou cenu „aktuální“, což beztak může znamenat jen bezduché přebírání trendů a obrovské překrytí lineupů „prestižních“ festivalů, namísto toho se dramaturgové nebojí řídit vlastním vkusem a budovat identitu včetně důrazu na ekologii.” - Aardvark