Debata

Chudé Česko 21

14. 9.
od 18.00

Hosté debaty:
Daniel Prokop, sociolog a autor knihy Slepé skvrny
David Klimeš, analytik a komentátor Aktuálně.cz
a autoři reportáží projektu Chudé Česko 21 z on-line deníku Aktuálně.cz

Moderuje:
Helena Truchlá,
redaktorka Aktuálně.cz

Chudoba a neřešené sociální problémy se týkají každého z nás. Pokud se k nim budeme obracet zády, můžou už brzy ohrozit i českou demokracii. Covidovou krizí se totiž ještě více prohloubily nerovnosti ve společnosti. A frustrovaní občané rozhodli již nejedny volby.

On-line deník Aktuálně.cz publikoval seriál reportáží, rozhovorů a analýz zaměřených na sociální nerovnost a skrytou chudobu. Odkryl příběhy konkrétních lidí, kteří uvízli ve zdánlivě
fungujícím sociálním systému a museli hledat cestu ven.

Jaký pokrok udělalo Česko za poslední tři roky od doby, kdy jsme mapovali chudobu a sociální problémy poprvé? Podařilo se novelou zákonů porazit exekuční mafii či pomoci samoživitelkám? Komu ve skutečnosti pomáhají daňové změny a jaký je lék na bytovou krizi, která zachvátila Česko?

Těmto a dalším otázkám se bude věnovat debata Aktuálně.cz: Chudé Česko 21, která se uskuteční ve velkém sále Kasáren Karlín v úterý 14. září 2021 od 18 hodin.

Součástí debaty bude uvedení výstavy snímků fotografa Aktuálně.cz Tomáše Vocelky, které představují hrdiny jednotlivých dílů projektu Chudé Česko 21.

Více na www.chudecesko.cz