Výstava

Aktuálně.cz: Nejsi sám

1. — 30. 4.

pondělí 1.4. - úterý 30.4.— výstava

Výstava fotografií a příběhů z projektu Nejsi sám od Aktuálně.cz

 

O projektu Nejsi sám:

Každý rok se v České republice připraví o život zhruba 1500 lidí. Ačkoliv se v průběhu několika posledních desetiletí počet sebevražd stejně jako jinde v Evropě snižuje, stále větší procento mezi nimi zaujímají muži. Zabíjejí se čtyřikrát častěji než ženy. Novinářský projekt Nejsi sám od Aktuálně.cz přináší a analyzuje sérii řešení, která mohou přispět ke snížení sebevražednosti mužů v Česku.

www.nejsisam.cz

K projektu #nejsisam vznikla série snímků, jejichž autorem je David Gaberle. Výstava bude k vidění od 1.4. do 30.4. na nádvoří Kasáren Karlín.

Debata plánovaná na 23. dubna je bohužel ZRUŠENA.

 

Autoři projektu:

Nikita Poliakov: Pracuje v Hospodářské noviny téměř devět let, v současnosti na pozici zástupce šéfredaktora. V posledním roce vytvořil na Aktuálně.cz dva velké projekty, které se částečně zaměřují na solutions journalism. Jmenovitě Dezinformace: co pro vás znamenají lži? a Chudé Česko. První zmíněný projekt získal Novinářskou cenu za inovativní on-line žurnalistiku.

Simona Fendrychová: Pracuje v redakci Aktuálně.cz od roku 2015. Věnuje se hlavně zahraničnímu dění, rozvojovým tématům nebo životnímu prostředí. Během té doby podnikla několik zahraničních cest, naposledy přivezla reportáže ze severního Iráku o obnově poválečného Mosulu.

David Gaberle: Fotograf, mezinárodní ambasador značky Fujifilm a autor knihy Metropolight, která získala pozornost českých i zahraničních médií (The Guardian, British Journal of Photography). Nyní pracuje na knize zabývající se maskulinitou ve východní Evropě.

Jiří Kropáček: Je členem redakce Aktuálně.cz od roku 2005. Díky spoustě skvělých redaktorů a redaktorek má možnost v práci dělat to, co ho baví nejvíc – kreslit a programovat interaktivní speciály. Podílel se například na projektech Chudé Česko, Dezinformace: co pro vás znamenají lži? a Válka o Ukrajinu očima reportérů.

Veronika Königsmark: Grafický designér oddělení marketingové komunikace mediálního domu Economia. V rámci projektu "Nejsi sám" kompletně navrhla grafický vizuál a podílela se na realizaci doprovodné výstavy.