Filmová premiéra a benefice

Boys In Love + Skate World Better

13. 4.
od 18.00

sobota 13. 4.—18.00—Garáže

VIDEO PREMIERE—Boys In Love + Skate World Better benefiční párty

BOYS IN LOVE (40 min.)

Skejtový čtvrt-dokumentární snímek, který vznikal zhruba rok a půl v Praze, Paříži, Lyonu, Antwerpách, Lisabonu a Kodani. Snímek je rozdělen do kapitol, jež zaznamenávají skateboarding na dílčích spotech Evropy a především tamní komunity, které jsou IN LOVE s místem, na kterém jezdí. Video se věnuje rozdílnostem ve stylu, ve volbě triků a v přístupu ke skejtování napříč Evropou. Zaznamenává kluky prožívající svůj všední den, na spotech, kde jezdí odmala. Proto je celých 40 minut autentickou sondou do života skejtrů v šesti zmíněných městech. Přestože valná většina záběrů jsou triky, triky a znova triky, i divák, který o skateboardingu neví vůbec nic, může se zájmem pozorovat příběhy jedné subkultury napříč Evropou. 

SKATE WORLD BETTER

Nezisková organizace sídlící v Kodani, která má za cíl výstavbu skateparku v hlavním městě Mosambiku (Maputo). Celá iniciativa vznikla mezi třemi studenty Afrických Studií na Kodaňské univerzitě. Mezi hlavní dosavadní úspěchy SWB patří zajištění 20 × 40m pozemku na předměstí Maputa (Costa do Sol) a získání investorů na materiály potřebné pro stavbu. Ambicí SWB benefiční párty je šířit povědomí o projektu, lákat další investory, sponzory, dobrovolníky, nadšence, kámoše, vlastně všechny, které zajímá Afrika, skateboarding nebo obojí.

Za vznikem videa i organizace SWB stojí Pražák a stalinský klasik Martin Loužecký, který v žádné situaci nezapomíná na své rodné město. Přestože podobná benefiční párty spojená s premiérou proběhne i v Paříži a Kodani, Praha je na seznamu vždycky číslo jedna! Martin se věnuje amatérské fotce už několik let a loňský rok se díky životu v Paříži, četným cestám a rozšiřování obzorů v rámci skejtových komunit rozhodl natočit film. SWB posléze založil jako svůj magisterský projekt po zahájení studií v Kodani, jelikož propojit zájem o Afriku a zájem o skateboarding je přece krásné!