Přednáška a diskuse

Láska ke krajině: Jak oživit krajinu

15. 4.
od 18.00

pondělí 15. 4.—18.00—Bazén

PŘEDNÁŠKA A DISKUZE—Jak oživit krajinu / doprovodný program v výstavě Láska ke krajině

Víte, že více než polovinu naší republiky tvoří zemědělská krajina? Pokud tedy chceme chránit přírodu, má smysl chránit právě naše pole a louky. Během tisíců let hospodaření jsme na ně přilákali stovky druhů motýlů, ptáků, rostlin i dalších obyvatel. A ti všichni mají v místech, kde se rodí naše jídlo, svoje vlastní „domečky“, „hotely“ a „restaurace“. Jak propojit zemědělství s výstavbou těchto přírodních „nemovitostí“? Co pro to můžeme udělat? Během večera přiblíží CooLAND a Živá farma, jak lze spolu tvořit živou krajinu.

Živá farma

Jejich cesty se spojily v New Yorku, kde oba pracovali. Vzali se, rozhodli se vrátit do České republiky a vybudovat ekologickou farmu, která bude respektovat život v půdě, přírodu, krajinu a zároveň rozvíjet místní komunitu. Eva a Libor budou vyprávět, jak vypadá v praxi naplňování vize o udržitelnějším zemědělství v prostředí moravského venkova. A jaké to je, zažívat TEN pocit. Pocit svobody, pocit, že vše co dělají, dává smysl, pocit, že všechno do sebe postupně zapadá a že jsou tam, kde mají být.

CooLAND

Naší vizí je zdravá zemědělská krajina. Jsme skupina nezávislých odborníků z oblasti krajinné ekologie a chceme přesunout pozornost lidí do krajiny, pomáhat ji chránit a také sami vytvářet. Co přesně k tomu děláme a co můžete udělat vy? O tom bude mluvit Kateřina z CooLAND.