Romský večírek

Kino Jenica a Perla & Hudba a tanec Kesaj Tchave

4. 5.
od 17.00

sobota 4. 5.—17.00—Garáže

KINO–Jenica a perla

Rozálie Kohoutová—Česká republika—2015—72 minut—CZ

sobota 4. 5.—20.00—Garáže

ROMSKÁ HUDBA A TANEC–Kesaj Tchave

Vystoupení souboru Kesaj Tchave z východního Slovenska

Jenica a Perla

Jenica a Perla jsou kamarádky, ale bydlí od sebe 1 500 km daleko. Jenica strávila dětství na ulici v Paříži, Perla vyrostla ve slumu na východním Slovensku. Jenica a Perla jsou Romky. Dívky jsou právě ve věku, kdy začínají řešit otázky týkající se dospívání. Perla na východě v romské osadě, Jenica na chudém předměstí Paříže, vstupují do světa dospělých, který v jejich případě odráží problémy romské komunity v dnešní Evropě. Nacházejí se v životním období, kdy se utváří jejich budoucnost. Do jaké míry bude ovlivněna ztíženými životními podmínkami, ve kterých obě dívky vyrostly? (ČSFD, oficiální text distributora)
 

Kesaj Tchave (SK)

Kesaj Tchave je romský tanečně hudební soubor z východního Slovenska, vedený muzikantem Ivanem Akimovem. Těžko o něm psát, lepší ho zažít na živo. Tanečnice, tanečníci, zpěvačky a hudebníci pocházejí z romských osad v okolí Kežmaroku a Popradu.

Co Kesaj Tchave přináší dobře vystihl Alexander Romanes, ředitel Cirque Romanes v Paříži: „Kesaj Tchave, to nie je len šťastie môcť ich vidieť, to je jednoducho a proste šok, lebo všetko čo robia je krásne. Majú šialený rytmus, pýtame sa ako dlho to vydržia... Ale oni vydržia! Show ktoré nám ponúkajú, je dlhá, ale pritom ani sekundu sa nenudíme. Sú perfektným liekom proti šedivosti a smútku tohto sveta. Po ich zhliadnutí sa cítime v zaľúbenom stave, už nikdy by sme ich nechceli opustiť. Všetci by ich mali videť, všetkým by bolo lepšie!“

Více o Kesaj Tchave zde.

Vstupenky k dostání zde.