Party

Khamoro festival: zahájení

26. 5.
od 19.00

⭐️⭐️ LINE-UP ⭐️⭐️
Igor Kmeťo ml. & band
Lače manuša
Gipsy Suno

Čas na pořádnou romskou muziku z celého světa! 💃🌍🐎

⭐️ IGOR KMĚŤO & BAND

Má na kontě milióny zhlédnutí svých klipů, několik úspěšných hitů a nejednu exkluzivní hudební spolupráci. Funky zpěvák Igor Kmeťo se proslavil především působením v kapele Kmeťoband spolu se svým otcem. Za průlomové album Bubamara z roku 2003 získali otec se synem výjimečné ocenění – multiplatinovou desku. V roce 2015 Igor Kmeťo mladší odstartoval svou sólovou kariéru vydáním debutového alba Ja Som Funky a funky styl se znal jeho poznávací značkou. „Tento štýl šíri radosť a oslavuje každú vekovú kategóriu,“ pochvaluje si zpěvák. Na albu se objevila jména jako Dara Rolins, Rytmus, Anita Soul či Monika Bagárová a prodalo se ho více než 11 000 kusů. Píseň z desky s názvem Ona Má Štýl, kterou Igor Kmeťo nazpíval spolu s Anitou Soul a Rytmusem, se stala hitem a videoklip k této skladbě má dnes přes osmnáct milionů zhlédnutí.


⭐️ LAČE MANUŠA

„Písně mají romský feeling, a pokud vás nechytí za uši, tak vás určitě chytí za duši,“ říká Lače Manuša. Je tedy jasné, že jejich láska a zápal pro romskou hudbu se nevytratily ani po letech. Kapelu založili Marta Balážová a Tibor Žida – výborná zpěvačka a podle některých žurnalistů učiněná „moderní pohádková hrdinka“, která dlouhodobě působila v kapele Top Dream Company, a uznávaný jazzový kytarista, skladatel, zpěvák a pedagog, který účinkoval v kapele Gipsy.cz. K nim se později připojila talentovaná zpěvačka a herečka Pavlína Matiová, která má za sebou mnoho úspěchů a můžete ji znát z pražské muzikálové scény či z televizních obrazovek. Speciálně pro festival Khamoro se kapela rozroste o další vynikající romské muzikanty.


⭐️ GIPSY SUNO

Osmičlenná rompopová kapela z jižních Čech, která nemůže chybět na žádném správném večírku. Bylo tedy jasné, že ji nemůžeme postrádat ani na party zahajující letošní Khamoro. Stejně jako náš festival se i Gipsy Suno chystají na vstup do 21. roku svého působení. Za tu dobu se stali kapelou, která je velmi žádaná na narozeninových večírcích a svatbách. A není divu! Jejich hlavní inspirací jsou Gipsy Kings, Věra Bílá a Kale či Bengas a stejně jako oni i Gipsy Suno při svých vystoupeních dokáží divákům předat svojí hudbou pořádnou dávku energie a radosti. Suno znamená v romštině „sen“ a kapela je jasným důkazem, že sny se plní.


Podrobný PROGRAM světového romského festivalu Khamoro najdete na khamoro.cz/cs/program-cz/program.html


🌍 khamoro.cz
🔵 facebook.com/festivalkhamoro
🎵 youtube.com/user/TheKhamoroFestival
📷 instagram.com/khamorofestival

Vstup zdarma.