POHOVor

Amnesty International: Migrace a ostrov Lampedusa

19. 11.
od 18.00

Přednáškový cyklus POHOVor—19. 11.—Bazén
Amnesty International ČR

Možná jste o něm nikdy neslyšeli. Možná ani nevíte, že existuje. Pro uprchlíky z velkého množství afrických států je ale ostrov Lampedusa často jedinou nadějí na záchranu. Přijďte se dozvědět něco o jedné z největších světových krizí dneška. Už 19. listopadu v Kasárnách Karlín rozbouráme mýty o masové migraci, zjistíme, jak to opravdu vypadá na jednom z uprchlických útočišť a společně se pobavíme o tom, jak situaci zlepšit – ano, klidně i tady od nás z české kotlinky.

Přednáškou vás provede skupina studentů a dobrovolníků Amnesty International, která zažila Lampedusu na vlastní kůži a v rámci workshopů OSN, UNHCR a dalších světových organizací se stala součástí programu na záchranu uprchlíků.

🎫 𝗟𝗶́𝘀𝘁𝗸𝘆
předprodej: 70 Kč
👉 bit.ly/AmnestyPrednaska

Amnesty International je dobrovolným hnutím lidí z celého světa, kterým není lhostejné porušování lidských práv a chtějí se mu postavit. Proto vedou kampaně, pořádají veřejné akce, zastávají se obětí bezpráví a usilují o systémové změny na úrovni států i mezinárodního společenství. Práce Amnesty International se zakládá na spolehlivém výzkumu.