Kino

Muž bez minulosti 2002 FIN + CZ tit

16. 6.
od 20.00

úterý 16. 6.—20:00—garáž
Muž bez minulosti
Aki Kaurismaki—Finsko/Německo/Francie—2002—97 minut—Fin + CZ tit.

Free Cinema pořádá v Kasárnách Karlín celoročně filmové přednášky, semináře a workshopy. Přijďte s námi oslavit konec semestru a přivítat léto na naší domácí scénu! Celá akce proběhne v prostorách industriálně kouzelných Garáží, které dokonale ladí s lokacemi a atmosférou Kaurismäkiho kultovního filmu.

Z vlaku přijíždějícího do města vystoupí muž s cestovní brašnou, ale ještě než stačí dorazit na místo určení, je přepaden, zmlácen do bezvědomí a okraden. Muž se nějakou dobu potácí na hranici života a smrti, ale díky péči dvou bezdomovců se po čase uzdraví, aniž ovšem nabude ztracenou paměť. Neví, jak se jmenuje, odkud přišel, čím je, nicméně projevuje činorodost, jíž imponuje nejen svým novým přátelům bezdomovcům, ale i nepříliš půvabné a nemladé důstojnici Armády spásy Irmě. Poté, co ho odmítne pracovní úřad, protože nemá jméno ani doklady, začne muž vypomáhat v kancelářích místní Armády spásy a sbližuje se nejen s Irmou, ale také s kapelou, která si pod jeho vedením osvojí zbrusu nový repertoár a stane se populární. Po konfliktu s policií, jež zveřejní fotografii člověka, který neví, kdo je, se přihlásí mužova minulost. Jak s ní naloží, když už si vybudoval novou identitu a je mu v ní dobře?

Film byl v rove 2002 oceněn v Cannes Velkou cenou poroty a představitelka Irmy Kati Outinen získala Cenu za ženský herecký výkon.(oficiální text distributora)

50 Kč

vstupenky: https://goout.net/cs/filmy/muz-bez-minulosti/hd/+hxqlq/