Festival

Cirkopolis

10. 6.
od 18.00

Mezinárodní festival zaměřený na prezentaci současných inovativních představení v oblasti nového cirkusu. Profesionální, často provokativní ale i zábavné projekty s přesahem do současného tance, fyzického, vizuálního divadla a žánrů současné hudební scény. Více informací na https://www.cirkopolis.cz/.

18.00 tYhle – Suitcaseboarding (CZ)

Suitcaseboarding je venkovní představení věnované všem cestovatelům, kteří už rok čekají na svou příležitost. Kufr jim byl, je a bude nejvřelejším partnerem s vazbou na celý život, se kterým cestovatel objeví nespočet tajemných zákoutí během mnoha krátkých, nestřežených okamžiků. Znenadání se však dlouhé chvíle na cestách vytratily, avšak touha je zažívat je o to silnější. Obsese svým zavazadlem a chuť tyto chvíle sdílet je to, co spojuje partu „suitcasáků“, která přijede do Kasáren Karlín.

30 minut | věk: bez omezení

19.00 Eliška Brtnická – Fish Eye (CZ)

Rozkládám se a znovu skládám, stále měním tvar. Hledám, co jsem a co mě formuje, co mění mou strukturu. Pluji a někdy ulpím na skle, jímž jsme odděleni. Co s námi dělá izolace a kdo od koho je vlastně oddělen?

Tlak se mění ve vlnu, pohyby v obrazy, dopady ve zvuky, hladina v mihotavé záblesky.

Performance na pomezí tance, výtvarné instalace, fashion a vzdušné akrobacie v živém hudebním doprovodu ultrazvukových delfíních frekvencí.

20.00 Cie Scratch (Be) – Mousse

“Co je křehké jako lesní mech a může pěnit jako dobré pivo.”

Mousse je óda na pochybnost.

Óda na okamžiky samoty, na všechny ty věci, které děláme sami v koutku a o které se neodvažujeme podělit. V Mousse je mikrofon, míčky, zahradník, rostlina, babiččina větrovka, France Gallová a Barbara, kadeřník a velké karaoke. Mousse je představení o přátelství mezi Gaëlle a Denisem.

Je to punková žonglérská show, smutná i veselá zároveň.

50 minut | věk: 6+

21.00 Holektiv – Vrány (CZ)

Žijí po našem boku, stejně jako okupují svá území v lesích daleko od lidí. Jejich barva, nahrbený postoj a láska ke zdechlinám napomohly tomu, že se staly symbolem smrti. Jsou ale i symbolem narození. Vrány jako nositelky snů a tajemství.

Pohybová performance s doprovodem živé hudby na jednom objektu.

Projekt vznikl v roce 2020 se záměrem tvořit jej do nedivadelního prostoru. K tomuto účelu bylo v Praze vybráno České muzeum hudby. Vrány je ale možné přenést i do venkovního prostředí.

45 minut | věk: 10+