ZRUŠENO

VOXPOT | Vítr, slunce, revoluce

3. 12.
od 19.30

Po pauze přichází do kin nová Voxpot reportáž! Už se nemůžeme dočkat, až se s vámi znovu setkáme tváří v tvář, tentokrát u premiéry reportáže Vítr, slunce revoluce: Evropa na cestě k záchraně klimatu.

Gigantické větrníky na moři, jejichž jedno otočení vrtule zajistí elektřinu celé domácnosti na tři dny. Tisíce zrcadel v marocké poušti, které koncentrují sluneční paprsky na vrchol 250 metrů vysoké věže. Tisíce kilometrů kabelů tažených pod mořem a ještě mnohem víc na pevnině. Evropa se rozhodla, že po staletích spalování fosilních paliv přejde během tří dekád na kompletně bezuhlíkový provoz. Času totiž kvůli stále citelnějším dopadům klimatické změny není moc. Najde v sobě kontinent dostatek odhodlání ke snad největšímu přerodu v dějinách lidstva? Tomu se věnuje nová reportáž Voxpotu, ve které jsme se rozjeli po celé Evropě, abychom zjistili, jak energetická revoluce postupuje a co nás vlastně čeká.

Kromě skvělé reportáže se můžete těšit také na zážitek, který vám poskytne DJ BakE LitE, který doprovodí reportáž svým setem živě přímo na místě.

Po projekci proběhne debata o energetické tranzici s reportérem Vojtěchem Boháčem, odborníkem na energetiku Tomášem Jungwirthem a dalšími hosty, které vám představíme brzy.

Protože jsme dlouho neměli příležitost potkat se naživo, už se těšíme, až si společně po debatě dáme menší občerstvení a drink. K večírku vám zahraje Tomáš Jungwirth, který se po účasti v panelové debatě ujme DJského pultu.

Vstupné: 80 Kč / 130 Kč / 200 Kč
Chceme, aby mohl dorazit opravdu každý, proto jsou k prodeji vstupenky ve třech kategoriích. Doporučené vstupné je 130 Kč, jestli ale máte zrovna hlouběji do kapsy, můžete si koupit vstupenku za 80 Kč. Jestliže chcete Voxpot podpořit, budeme rádi, když si vyberete mecenášskou vstupenku za 200 Kč. A naši pravidelní dárci, kteří příspívají alespoň 150 Kč měsíčně, mají vstup jako vždy zdarma.

https://goout.net/cs/vitr-slunce-revoluce-evropa-na-ceste-k-zachrane-kl…

Reportážní epos vzniká s finanční podporou pražské kanceláře Heinrich Boell Stiftung.