Časopis Flux

Prostor liminality – křest druhého čísla a výstava

10. 2.
od 18.00

Redakce časopisu Flux zve na výstavu Prostor liminality u příležitosti vydání druhého čísla!

Na ní osm redakcí vybraných vizuálních umělců a umělkyň představí své fotografie a 3D rendery takzvaných liminal spaces. Kromě výstavy vás čeká uvedení druhého čísla časopisu, které bude na místě k zakoupení. V něm najdete texty, které mimo jiné teoreticky rozpracovávají a přibližují právě koncept liminality.

Vstup je zdarma.

Akce začíná v 18:00, u vstupu prosíme o prokázání bezinfekčnosti. Po výstavě se lze přesunout na afterparty přímo v Kasárně Karlín, událost zde: shorturl.at/elJ59

Vernisáž výstavy se uskuteční 10.2., navštívit ji ale v prostorách kavárny můžete až do pondělí 14.2. Obě čísla časopisu Flux budou k zakoupení na baru i po skončení výstavy.

Své fotografie a 3D rendery vám představí:

Adam Rada
Andrea Krymláková
Anna Bohmová
Antonín Šmíd
Attila Zinčak
Jiří Melzmuf
Nora Třísková
Tomáš Martínek

 

Těšíme se na vás!


Anotace výstavy:

Pojem liminality byl v antropologii zakotven počátkem 20. století a od té doby dochází k jeho rozšiřování v nejrůznějších kontextech. V současnosti si získává stále větší pozornost s ním spojený fenomén fotografií tzv. liminal spaces. Určujícím rysem těchto fotografií je nepřítomnost lidí na místech, která sami stvořili; dále přechodovost, neboť zachycená místa nejsou nikdy cílovou destinací – často jde o letištní haly, parkoviště, uličky supermarketů a podobně. Třetí zjevnou charakteristikou je neuchopitelnost – při pohledu na fotografie tápeme, kam snímek zařadit a jak ho pojmenovat. Liminal spaces zachycují v různých podobách naši autoři a autorky, kteří byli vybráni v rámci naší otevřené výzvy pro fotografy a vizuální umělce.

Něco málo o Fluxu:

Filosofický půlročník Flux navazuje na tradici studentských časopisů vydávaných v prostředí Ústavu filosofie a religionistiky FF UK. Každé číslo Fluxu nabízí analýzy aktuálních témat, zveřejňuje studentské texty, mimo to informuje o dění na Filozofické fakultě, doporučuje knihy a mnoho dalšího. Cílem Fluxu je svými aktivitami utužovat akademický život v rámci fakulty, zviditelňovat práce studentů filosofie, ale i jiných členů akademické obce, které se snaží propojovat.