Diskuze

Lékaři bez hranic uprostřed války na Ukrajině

16. 6.
od 19:00

Nejistota, zničené domovy i lidské životy. Takovou daň si vybírá válka. Působení v nich není pro Lékaře bez hranic nic nového. Na taková místa se vydávají poskytovat lékařskou péči už desítky let. Výjimkou není ani Ukrajina.

Přijďte si poslechnout příběhy z  války, která se rozhořela na konci února. Syrové a upřímné vyprávění z  Ukrajiny uslyšíte z  úst několika našich kolegů. Živě v  Kasárnách Karlín i online zdarma na Facebooku Lékařů bez hranic.

-

Debatu bude moderovat Světlana Witowská a o své příběhy se podělí:

- Dušan Mach, anesteziolog. S Lékaři bez hranic již působil na 7 misích, do válkou zmítaného Jemenu se vrátil dokonce čtyřikrát. Naposledy byl na Ukrajině součástí chirurgického týmu, který měl za úkol především zjistit situaci v tamních nemocnicích.

- Tomáš Bendl, manažer komunikace. Na Ukrajinu vyrazil hned během prvních dní konfliktu. Situace byla nepřehledná a měnila se téměř z hodiny na hodinu. Přinesl první hodnotné informace o tom, čeho byli Lékaři bez hranic svědky.

- Pavel Gruber, projektový koordinátor mise zaměřené na pomoc ukrajinským uprchlíkům na Slovensku a bývalý ředitel české kanceláře Lékařů bez hranic.

- Jan Vetešník, manažer financí a lidských zdrojů. Pro krizové mise, jak sám říká, má slabost. Byl například i v Afghánistánu či etiopském Tigraji. Přímo na Ukrajinu se s ním pokusíme spojit na dálku.

Vstupné: 150,- Kč
https://goout.net/cs/lekari-bez-hranic-uprostred-valky-na-ukrajine/szal…