Benefice

Dobrovolník, uprchlík: spojenci v nesnázích

20. 6.
od 18:30

Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) vás srdečně zve na akci ke Světovému dni uprchlíků. Letošním tématem eventu je spolupráce mezi hlavními aktéry pomoci uprchlíkům. Rádi bychom poukázali na to, jak to může fungovat, když spojí své síly neziskovky, město, členové záchranných složek, ale také veřejnost - dobrovolníci, bez jejichž podpory by to nešlo.
V rámci programu se v Kasárnách Karlín můžete těšit na Slam poetry & Debatu & Koncerty & DJ set.
Vstupné – DOBROVOLNÉ (doporučeno 150,- Kč)

🎤 Slam poetry vystoupení s exkluzivními texty mají na starost mistři slova Tukan, Tim Postovit, Honza Dibitanzl a Večerka.

📺 V rámci debaty s názvem: Spojenci v nesnázích, se můžete těšit na zajímavé osobnosti.
V debatě vystoupí:
👉 Zdeněk Hřib - lékař, manažer a od roku 2018 primátor Hlavního města Prahy, člen Pirátské strany
👉 Geti Mubeenová, geografka a naše kolegyně z Organizace pro pomoc uprchlíkům, hlavní koordinátorka humanitární pomoci na Hlavním nádraží
👉 Jan Tuna - investigativní novinář, dobrovolník
👉Anna Šabatová - celoživotní ochránkyně lidských práv, signatářka a mluvčí Charty 77, bývalá ombudsmanka, členka Strany Zelených a kandidátka na primátorku Hl. m. Prahy

Na pozadí debaty poběží na plátně dokumentární fotky od mladého talentovaného fotografa Petra Součka, který také působil jako dobrovolník na Hlavním nádraží.

Samozřejmě večer nebude chybět ani stylová hudební složka.
🎵 Nejprve vás rozvibrují struny cimbálu. Čeká vás fúze toho nejlepšího z cimbálovky Páni Muzikanti a kapely Milanosz. Dva frontmani se potkají v kombinaci cimbálu a tzv. bílého zpěvu v rámci koncertu ukrajinských folklorních písní.
🎵 Headlinerem večera je kapela Rumbalgia. Roztančí nás jejich rytmická hudba s prvky romské kultury, kubánské hudby, nádechem swingu a špetkou salsy. Rumbalgia je mezinárodní kapela s členy z různých koutů světa, kteří spojili své rozdílné životní backgroundy a vize, aby přišli s jedinečným a osobním stylem. Přinesou do Prahy esenci španělských pouličních večírků a vřelé rumba vibrace.
🎵 DJ DUO Komsi Komsa vám zahraje set ve stylu afrobeat, orientální hudby, ale třeba i italských a brazilských disco hitů.

🕒 Harmonogram večera:
18:30 Slam poetry vystoupení performerů Tukana, Tima Postovita a Večerky (Garáže)
19:30 Debata (Garáže)
20:30 Páni Muzikanti & Milanosz
přestávka
21:00 Rumbalgia (Garáže)
22:00 DJ set Komsi Komsa (Garáže)

📍 Na místě bude info stánek OPU s možností koupit si drobný merch a dozvědět se více o naší práci. Těšíme se na vás!