Kino

Svobodné děti

11. 7.
od 18.00

Přijďte na benefiční promítání dokumentu Svobodné děti a nechte se inspirovat zkušenostmi rodin a škol na cestě za trochu jiným přístupem k dětem v oblasti vzdělávání i životě.
UKÁZKA 👉 vimeo.com/700722713
VSTUPENKY 💰 200 Kč (Kapacita sálu je 110 míst, v případě vyprodání nebude možné koupit na místě.)
Rezervace 👉 https://goout.net/cs/svobodne-deti/szxevrt/
Výtěžek z promítání poputuje na pronájem sálu, podporu autorů a šíření dokumentu.

🎥O DOKUMENTÁRNÍM FILMU
Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti?
Na tyto a mnoho další otázek odpovídá unikátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.
Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získavá čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás, tak i ve světě.
Režie Jan Minařík
Délka 119 minut
Ukázka 👉 vimeo.com/700722713

⏰ KDY, KDE A KONTAKT
pondělí 11.7. od 18 hodin
kinosál Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Karlín (v docházkové vzdálenosti z metra Florenc nebo autobusové zastávky Pernerova)
👶 Kasárna Karlín jsou ideální místo pro rodiny s dětmi. Venku před kinem je velké pískoviště, domečky, houpačky...
🍕 Přímo u kina je bar, kde pořídíte něco k pití. Drobné občerstvení (wrap, polévka) je k dostání ve vedlejší kavárně Bazén. Čepují Vinohrady.

OTÁZKY A ODPOVĚDI
🎦 Co je to sebeřízené neboli svobodné vzdělávání? — Takové, které dítě či dospělý vykonává dobrovolně ze své vlastní motivace. Vysvětleno je to v ukázce 👉 vimeo.com/700722713
🎦 Pro koho je dokument určen? — Pro rodiče a děti, kteří potřebují podporu na cestě za větší svobodou ve vzdělávání jejich dětí. Pro rodiče, kteří by rádi rozšířili respektující výchovu i do oblasti vzdělávání. Pro učitele, žáky i studenty, kteří se necítí v současném systému spokojení a možná netuší, že s přístupem založeným na dobrovolnosti a respektu je mnoho zkušeností i u nás.
🎦 Čím je dokument zajímavý nebo výjimečný? — Poprvé přibližuje cesty mnoha rodin a škol, které se snaží dát dětem co největší svobodu v jejich životě a vzdělávání. Představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání v ČR. Ukazuje, jak může vypadat praxe respektujícího přístupu k dětem v oblasti vzdělávání.
🎦 Jak film vznikl a kdo ho financoval? — Film vznikl z popudu Jana Minaříka ve spolupráci se Zdeňkou Šíp Staňkovou z Děti jsou taky lidi a byl financován ze soukromých darů téměr 400 podporovatelů a partnerů. Chcete se stát také partnerem a podpořit misi filmu? Dejte nám vědět 👉 svobodnedeti@detijsoutakylidi.cz
🎦 Bude film k dispozici online nebo v TV? — Ano, do konce 2022. Nyní budeme rádi, když uspořádáte vlastní komunitní, benefiční nebo komerční promítání a budete se setkávat, besedovat a vzájemně inspirovat po zhlédnutí filmu osobně.
🎦 Chcete uspořádat vlastní komunitní, benefiční nebo komerční promítání? — Dejte nám vědět 👉 forms.gle/AwxPhEVnHTdgGQrbA a my se vám ozveme.
🎦 Zajímají vás novinky ohledně filmu, jeho promítání a medializace? — Sledujte Facebook, Instagram Svobodné děti nebo se zapište na newsletter 👉 landing.mailerlite.com/webforms/landing/c2f2q6
---
Akci organizuje Monika Barešová. Dotazy a připomínky k akci pište do diskuze události nebo do zprávy.
---
Podpořit další šíření filmu finančním darem a uspořádáním svého promítání: na https://svobodnedeti.cz.