Dílna, projekce filmu, debata

OKO - mobilní komunitní centrum

6. 8.
17:00

OKO - mobilní komunitní centrum

 

Srdečně zveme na promítání dokumentárního filmu PARALELNÍ ŽIVOTY, který mapuje psychiatrickou péči u nás i v dalších evropských zemích, kde jsou s transformací psychiatrie dál. 

Po projekci bude DISKUSE s protagonistou filmu, Lukášem Vaňurou, který se vypořádá se schizofrenií. Přijďte se ho zeptat na všechno, co vás zajímá. 

Před projekcí zveme na ANIMAČNÍ DÍLNU, při níž si budete moci vyzkoušet vizualizovat a animovat vaše imaginace, radosti i starosti. Lektorky Ade Anejde a Alexandra vás provedou celým workshopem, naučí vás ovládat vaše výtvory a pohybovat s nimi v podivuhodném vesmíru, který společně vytvoříme.

V případě zájmu nám pište či volejte na:

+420 720 720 500 522 / info@artdirect.cz 
???????????????


VSTUP NA VŠECHNY AKCE ZDARMA !!! ♥ ♥ ♥ 

PROGRAM: 
17.00 animační dílna s Ade Anejde a Alexandra
19.00 projekce filmu PARALELNÍ ŽIVOTY (53 minut)
20.00 diskuse s protagonistou filmu Lukášem Vaňurou

---

PARALELNÍ ŽIVOTY musí žít většina lidí s duševním onemocněním. Svůj vnitřní svět ukrývají před tím vnějším, aby unikli stigmatizaci, neúctě a v krajnosti izolaci za zdmi ústavů. 
Film odkrývá cesty, jak řešit současný stav psychiatrické léčby v České republice. Za inspirací se autoři filmu vydávají do třech evropských zemí – Itálie, Švédsko, Anglie, kde jsou s transformací psychiatrické péče dál. 

https://www.csfd.cz/film/390276-paralelni-zivoty/komentare/
---
Akce je součástí projektu *OKO - mobilní komunitní centrum - Žijeme a bavíme se spolu*. 

OKO putuje po dobu roku a půl Prahou a (nejen)prostřednictvím umění chce vtahovat návštěvníky do světa lidí se zkušeností s duševním onemocněním.

OKO chce na jedné straně ukázat obrovský potenciál těch, kteří prošli nebo procházejí psychickou krizí, ale také nechat nahlédnout do jejich života, často určovaného bojem se stigmatem a předsudky.

Akci pořádá organizace Art Movement z.s., hlavním partnerem je Fokus Praha
Projekt *OKO - mobilní komunitní centrum - Žijeme a bavíme se spolu* je spolufinancován Evropskou unií.